JANUSZ YANINA IWAŃSKI, CZYLI WIECZÓR Z THE BEATLES ACOUSTIC PLUS

W sobotę 12 stycznia w naszym klubie odbył się koncert Janusza Yaniny Iwańskiego: częstochowskiego muzyka, znanego szerszej publiczności ze współpracy z m.in. Maanamem, Tomaszem Stańką i Stanisławem Soyką. Koncert niezwykły, zachowany w miłej, wręcz domowej atmosferze. The Beatles Acoustic Plus zaoferował nam ponad 2-godzinną muzyczną podróż, zaczynając od twórczości takich artystów jak Johna Lennona, Georgea Harisona, kończąc na Paulu McCartneyu. Nie zabrakło również autorskiej twórczości Iwańskiego. Całość przepleciona została ciekawostkami z życia artystycznego Yaniny. Można by rzec: wieczór godny mistrza.

Koncert rozpoczął się chwilę po godzinie 20:00. Sala „Stacherczaka” została w całości wypełniona zainteresowanymi wydarzeniem. Dało się odczuć magię tego koncertu: było niezwykle ciepło, i rodzinnie. Yanina okazał się posiadaczem niezwykle otwartej głowy, ciepło rozmawiając ze swoimi miłośnikami. Prócz fanów artysty, na sali obecni byli również jego przyjaciele „z plastyka” i nie tylko. Na scenie, wraz z Yaniną mogliśmy usłyszeć współpracujących z nim częstochowskich muzyków: Dariusza Bafeltowskiego oraz Przemysława Pacana. Projekt The Beatles Acoustic Plus, jest inicjatywą w stu procentach akustyczną. Tego wieczoru mogliśmy usłyszeć znane utwory nieśmiertelnych The Beatles, wielką „Tolerancję” Stanisława Soyki jak i oczywiście własnych kompozycji Iwańskiego, na czele z „Mogę Cię kochać, nie mogę Cię mieć” czy wiecznie żywym „Wielkim podzieleniem”. Koncert został umiejętnie przepleciony przez Janusza Iwańskiego, historiami związanymi z jego muzyczną twórczością. Ponadto publika bawiła się naprawdę doskonale: od samego rozpoczęcia koncertu praktycznie nieustannie śpiewała wraz z Yaniną. Nie obeszło się również bez spontanicznych tańców pod samą sceną. Niespodziewane pęknięcie struny w gitarze Iwańskiego nie zdołała nawet na chwilę „wybić” przybyłych gości z rytmu dobrej zabawy. Ponadto mieliśmy okazję doświadczyć wykonania gitarowych improwizacji Yaniny i Dariusza Bafeltowskiego. Walka na „gitarowe dwa fronty” okazała się naprawdę wielkim przeżyciem. Koncert został podzielony na dwie części, oddzielone krótką przerwą. Na koniec odbyły się podziękowania dla artystów, oraz dodatkowe brawa i bisy.

Z pewnością wieczór ten był naprawdę wyjątkowy i niezapomniany. Wiele osób wyniosło z niego naprawdę bardzo dobre wrażenia, dla wielu okazała się przepiękną sentymentalną podróżą do przeszłości. Z utęsknieniem czekamy na kolejne występny artysty w Klubie Muzycznym Stacherczak.

zdjęcia z koncertu »

 

Agata Zaskórska