TOMEK LIPIŃSKI & TILT

fot. Marcin Szpądrowski zobacz całą galerię »

„JAK GDYBY NIGDY NIC, JAKBY NIE STAŁO SIĘ NIC”: TILT I TOMEK LIPIŃSKI

W piątek (15.02.2013r.) mięliśmy okazję gościć w Stacherczaku kultowy zespół Tilt, wraz z Tomkiem Lipińskim. Właśnie rozpoczęli swoją trasę koncertową po Polsce. Koncert okazał się sporym zaskoczeniem: mimo widocznego braku zgrania, publiczność bawiła się doskonale, Tilt zaś pokazał nam iż zasłużyli na miano jednego z najlepszych polskich zespołów rockowych. Ich wieczór, który udało się im wykreować, był szalenie prawdziwy i warty zachodu.

Tuż przed koncertem grupa przeprowadziła małą próbę. Samo zamieszanie, rozpoczęło się z lekkim opóźnieniem, tuż po godzinie 20:30. Pojawiło się sporo osób: można by rzec, iż niespodziewana ich liczba. Jeszcze w tygodniu nie było wiadomo, czy koncert się odbędzie. Okazało się, iż Tilt ma naprawdę ogromną ilość wiernych fanów. Zostali bardzo ciepło przyjęci przez publikę: dobra atmosfera była naprawdę mocno wyczuwalna. Nie zabrakło charakteryzacji: muzycy na scenie pojawili się z wymalowanymi twarzami. Od momentu pojawienia się na scenie, zaczęli od razu grać: a przywitali nas „Szarymi koszmarami”. Bardzo miłym widokiem była natychmiastowa reakcja publiczności, która wraz z pierwszymi dźwiękami na scenie ruszyła z miejsc siedzących bliżej barierek w stronę zespołu. Następnie mogliśmy usłyszeć utwory: „Bije północ” i „Za zamkniętymi drzwiami”, „Mówię Ci że”, „O jaki dziwny, dziwny dziwny”. Potem zrobiło się troszkę spokojniej: Tilt wraz z Lipińskim zagrali kawałek „Jakby nie stało się nic”. Ponadto tego wieczoru pojawiły się również: „Moje serce pełne Ciebie”, „Ogień i krew”, „Fallen, Fallen is Babylon”, „Blokada czad”, „To co czujesz to co wiesz”, „Miasto wciąga”, „Gdzie te serca”, „Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia”, „Jesteś, jesteś jesteś”, „Nie pytaj mnie”, „Jeszcze będzie przepiękne” i cover Boba Dylana: „All along the watchtower”. Przybyli byli tak usatysfakcjonowani wydarzeniem, że doprowadzili do intensywnego i długiego bissu. Podczas jego trwania usłyszeliśmy „Centralę”, „Cicho, cicho oddychasz śpiąc” i „Fale łaski rege”.

Mimo odczuwalnego braku płynności w przejściu z jednego kawałka na drugi, koncert Tiltu był przyzwoity. Ich utwory nadal przemawiają do ludzi, są znane i świetnie przyjmowane. Sam koncert trwał dwie i pół godziny, do samego końca bawiąc publiczność.

 

Agata Zaskórska