Hot Jazz Spring Festiwal – FIVE O’CLOCK ORCHESTRA

Program festiwalu

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym programem tegorocznego festiwalu
Hot Jazz Spring oraz do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Program Festiwalu HOT JAZZ SPRING 2023


02.06.2023 – piątek

godz. 15.00 Gaude Mater. Przesłuchanie finałowe w konkursie SWINGUJĄCY KRUK 
godz. 18.00 PARADA NOWOORLEAŃSKA od Placu im. W. Biegańskiego do Placu im. L. Armstronga      godz. 19.00 Sala koncertowa Filharmonii Częstochowskiej

  • Wręczenie statuetki HONOROWEGO SWINGUJĄCEGO KRUKA Janowi Bobie
  • BOBA JAZZ BAND
  • KRYSTYNA DURYS BAND
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
    Adam Klocek – dyrygent,
    Prowadzenie koncertu – Janusz Jadczyk

godz. 22.30  Klub Muzyczny Stacherczak – KONCERT

  • FIVE O’CLOCK ORCHESTRA – koncert – start: 22.30
  • JAM SESSIONstart 24.00

Zespół jazzu tradycyjnego „Five O’Clock” został założony we wrześniu 1969 przez studentów Politechniki Częstochowskiej. Grupa ta, której założycielem był kornecista Tadeusz Orgielewski, pełniący do dziś rolę lidera, szybko zdobyła sobie popularność najpierw w środowisku studenckim, później w regionie częstochowskim.

Ta działalność została przerwana w roku 1977, gdy część członków zespołu z liderem włącznie, wyjechała za granicę.

We wrześniu 1999 Politechnika Częstochowska obchodziła 50-lecie swego istnienia. „Five O’Clock” postanowił na prośbę organizatorów wziąć udział w uroczystościach z tym jubileuszem związanych. Koncert w sali klubu „Politechnik” w dniu 24.09.1999 rozpoczął nowy etap w historii zespołu.

Dwukrotne zdobycie ZŁOTEJ TARKI (2001, 2002), koncerty w kraju i za granicą, udział w festiwalach jazzowych, to tylko niektóre widoczne ślady tych rozkochanych w jazzie tradycyjnym muzyków. Bardzo ważnym aspektem w pracy zespołu jest działalność popularyzatorska. To właśnie z jego inicjatywy powstał w Częstochowie Festiwal Jazzu Tradycyjnego HOT JAZZ SPRING.

Zespół daje wiele koncertów szkolnych przybliżając w ten sposób młodzieży ten gatunek muzyki, pozwala jej poznać genezę jazzu. 25.01.2003 zespół przyjął nazwę „FIVE O’CLOCK ORCHESTRA”.

Dotychczas nagrał 4 płyty: „Lazy River”, „Bix & Henryk”, „Suitę Nowoorleańską”, oraz „Jubilee” Kompozytorami „Suity Nowoorleańskiej” są członkowie zespołu: Tadeusz Orgielewski oraz Eugeniusz „Kerry” Marszałek. Na festiwalu „Old Jazz Meeting” w Iławie w roku 2009 zespół otrzymał HONOROWĄ ZŁOTĄ TARKĘ. Jest teraz obok legendarnego „OLD TIMERS” jedynym z dwóch zespołów, które to cenne trofeum otrzymały trzykrotnie.

Data

02 - 03 cze 2023
Expired!

Czas

22:30 - 01:00
Kategoria