Koncert : Five O’Clock Orchestra „Jazzowe Tadeuszki” – JUBILEUSZ

Zespół jazzu tradycyjnego „Five O’Clock” został założony we wrześniu 1969 przez studentów Politechniki Częstochowskiej. Grupa ta, której założycielem był kornecista Tadeusz Orgielewski, pełniący do dziś rolę lidera, szybko zdobyła sobie popularność najpierw w środowisku studenckim, później w regionie częstochowskim.
Ta działalność została przerwana w roku 1977, gdy część członków zespołu z liderem włącznie, wyjechała za granicę.
We wrześniu 1999 Politechnika Częstochowska obchodziła 50-lecie swego istnienia. „Five O’Clock” postanowił na prośbę organizatorów wziąć udział w uroczystościach z tym jubileuszem związanych. Koncert w sali klubu „Politechnik” w dniu 24.09.1999 rozpoczął nowy etap w historii zespołu.
Dwukrotne zdobycie ZŁOTEJ TARKI (2001, 2002), koncerty w kraju i za granicą, udział w festiwalach jazzowych, to tylko niektóre widoczne ślady tych rozkochanych w jazzie tradycyjnym muzyków. Bardzo ważnym aspektem w pracy zespołu jest działalność popularyzatorska. To właśnie z jego inicjatywy powstał w Częstochowie Festiwal Jazzu Tradycyjnego HOT JAZZ SPRING.

Za kilka dni już po raz piętnasty odbędą się JAZZOWE TADEUSZKI !
Z inicjatywy naszego zespołu co roku 28 października odbywa się spotkanie muzyczne,
podczas którego występujemy nie tylko my, ale i wielu zaprzyjaźnionych muzyków.
Jest to okazja by nie tylko posłuchać jazzu tradycyjnego w dobrym wykonaniu, ale i spotkać starych przyjaciół, pogawędzić, powspominać… W tym roku nie będzie inaczej. Oprócz naszej grupy wystąpią i dwie inne prowadzone przez Tadeusza, który w tym dniu obchodzi nie tylko swoje imieniny, ale i 75 urodziny!

rotnie.

Koncert: Pub Stacherczak – Klub Muzyczny
Al. Kościuszki 1 – Częstochowa
Sobota 28 października 2023:

otwarcie sali: 18.00 ,
start g. 19.00

Data

28 paź 2023
Expired!

Czas

19:00 - 23:00
Kategoria