Pierwsze mecze play off za nami – Zakręgleni poza półfinałami

W poniedziałek i wtorek (21-22 marca) rozegrane zostały pierwsze spotkania ćwierćfinałowe trwającego sezonu w naszej Lidze Bowlingowej.

W pierwszej parze nie zanotowaliśmy po dwóch pierwszych rozegranych spotkaniach rozstrzygnięcia. W inaugurującej play off konfrontacji Just Strike sprawili niespodziankę i dość gładko pokonali Voo Boo Doo. O końcowym wyniku na korzyść Just Strike zdecydowały w efekcie dwa indywidualne, wygrane pojedynki Pawła Szmidli. W drugim secie pokonał Konrada Stacherczaka i w czwartym uporał się z Igorem Stacherczakiem pokonując go zaledwie dwoma pinami.

Drugie spotkania to prawdziwa mobilizacja Voo Boo Doo. Choć wynik sugeruje gładkie zwycięstwo tej drużyny, to wbrew pozorom szalę zwycięstwa na swoją korzyść „Stacherczakowie” przechylili dopiero w ostatnim secie. Po trzech odgrywkach na tablicy wyników widniał remis 12 – 12.  Decydująca rozgrywka to dominacja Voo Boo Doo.

VOO BOO DOO:JUST STRIKE2 – 1

12 – 20   [304 – 371; 363 – 349; 337 – 374; 337 – 333]21.03.2022
20 – 12   [368 – 310; 321 – 327; 354 – 365; 399 – 330]22.03.2022

Szans swoim rywalom w fazie play off nie dali Strażacy. Rywalizację rozstrzygnęli  w dwóch meczach wygrywając dość gładko. Być  może na jednostronny przebieg spotkania miała wpływ kontuzją z jaką grał w meczach Piotr Wrona. Nie mniej, wszystkie partie od początku do końca kontrolowali Strażacy, którzy po nieco słabszej postawie w rundzie zasadniczej rozgrywek, powoli stają się jednym z kandydatów do mistrzostwa.

ZAKRĘGLENI:STRAŻACY0 – 2

4 – 28    [340 – 408; 378 – 384; 321 – 396; 356 – 406]21.03.2022
8 – 24   [343 – 324; 341 – 365; 339 – 425; 351 – 365]22.03.2022

W następnym tygodniu będziemy świadkami tylko jednego pojedynku. O awans do półfinałów w ostatnim, decydującym starciu powalczą Just Strike z Voo Boo Doo. Ten mecz już w najbliższy poniedziałek.