Voo Boo Doo w półfinale – co to był za mecz!

Niezwykłych emocji dostarczyło trzecie i ostatnie spotkanie rozstrzygające o tym, kto dołączy do strefy medalowej sezonu 2021/2022. Zacięty bój stoczyły między sobą ekipy Voo Boo Doo, oraz Just Strike.

Sam wynik mylnie sugeruje, iż mecz był, stosując żargon piłkarski,   do to tak zwanej „jednej bramki”. Rywalizacja w każdym z setów, niemal w każdym pojedynku „one on one” toczyła się o każdy zbity pin.

I tak już w pierwszej odgrywce Voo Boo Doo wygrało co prawda 8 – 0, ale tylko jednym pinem w totalu !  Tak też zwycięsko swoje starcie zakończył Konrad Stacherczak z Pawłem Szmidlą : 176 do 175. Po drugie, gdyby szczęście w ostatniej ramce dopisało Iwonie Siekiera wynik tego seta  pewnie brzmiałby pewnie 4 – 4. Wracając jednak do faktów, mimo wygrania seta jednym pinem, zawodnicy Voo Boo Doo rozpoczęli mecz od  sporej zaliczki.

Drugi set to wymiana ciosów, ostatecznie 6 – 2 rozstrzygnięta na korzyść Voo Boo Doo. I gdy wydawało się, iż jest już po meczu, to w trzeciej partii role się odwróciły. Jednym pinem Piotr Ciszek pokonał Konrada Stacherczaka, a Just Strike siedmioma pinami  w totalu okazało się lepsze, wygrywając seta 0 – 8.

Przed ostatnią odgrywką  w protokole   meczowym widniał wynik 14 – 10 na korzyść czwartej drużyny ostatnio rozegranego w pełni sezonu  (rok 2019/2020)

I tutaj emocji nie brakowało. Walka punkt z punkt zaowocowała pasjonującą końcówką. Ostatecznie Igor Stcherczak 5 pinami pokonała Pawła Szmidlę, a Konrad Stacherczak zremisował z Piotrem Ciszkiem. Takie wyniki pojedynków indywidualnych spowodowały zwycięstwo Voo Boo Doo 7 pinami w totalu i ostateczne zwycięstwo w tym niezwykle pasjonującym spotkaniu.