Koncert: Kwartet ProForma „Wiosenna trasa kwartetu ProForma”

Kwartet ProForma jako jedyny pięcioosobowy kwartet w Polsce, a być może na świecie, w stałym repertuarze koncertowym posiada:

  • piosenki autorskie do tekstów własnych, oraz do wierszy Stanisława Staszewskiego, K. I. Gałczyńskiego, J. Kaczmarskiego, K. Gajdy, a także do tłumaczeń tekstów Nicka Cave’a, Toma Waitsa i Leonarda Cohena
  • 28 piosenek z repertuaru Stanisława Staszewskiego „Taty Kazika”, barda Płocka i Paryża tworzącego w latach 50-tych i 60-tych, autora m.in. „Celiny” i „Baranka” – opracowanych na nowo we własnych aranżacjach.
  • ok. 250 piosenek autorstwa Jacka Kaczmarskiego oraz tria Kaczmarski – Gintrowski – Łapiński, w tym całościowo opracowane programy „Wojna Postu z Karnawałem” i „Sarmatia”, a także piosenki z okresu działalności solowej Przemysława Gintrowskiego.

Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje i rozpoznawalne brzmienie, w którym dużą rolę oprócz instrumentarium podstawowego grają również kontrabas, akordeon, mandolina i różne instrumenty perkusyjne.
Podczas swojej już ponad 18-letniej działalności Kwartet ProForma zagrał ponad 800 koncertów w całej Polsce oraz za granicą (Niemcy, Ukraina, USA)

W marcu 2012 Kwartet zaprosił  Kazika Staszewskiego – wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów.  Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma, nagraniem i wydaniem w 2015 r. dwupłytowego albumu „Wiwisekcja” będącego zapisem jednego ze wspólnych koncertów – uzupełnionym o kilka późniejszych nagrań studyjnych, oraz w 2017 r. kolejnego, „Tata Kazika kontra Hedora” z piosenkami napisanymi do odnalezionych po latach niepublikowanych wierszy Stanisława Staszewskiego.

Kwartet ProForma tworzą:

Wojciech Strzelecki – gitara basowa, kontrabas, wokal
Przemysław Lembicz – gitara, wokal
Marcin Żmuda – instrumenty klawiszowe, wokal
Piotr Lembicz – gitary
Marek Wawrzyniak – instrumenty perkusyjne, przeszkadzajki

Koncert: Pub Stacherczak – Klub Muzyczny
Al. Kościuszki 1 – Częstochowa
Piątek 26 kwietnia 2024:

otwarcie sali: 19.15,
start g. 20.00

Bilety do nabycia w Pub Stacherczak – cena 70 pln
lub na www.kupbilecik.pl – [TUTAJ]

Data

26 kw. 2024
Expired!

Czas

20:00 - 23:00
Kategoria